Menu

Uživatelské menu

Layout a vzhled webu:

Návštěvnost

Odkazy

Referral

Jednoduše se dá říci, že se jedná o člověka, který tím, že kliká na reklamy, přispívá i Vám. Zajišťuje Vám tak vyšší výdělek. Většinou se jedná řádově o velmi malé přilepšení, ale dá se znásobit právě tím, čím více referralů získáte. Pokud jich seženete opravdu hodně (a teď se bavíme o tisícovkách referralů), můžete dát klidně výpověď v práci a jít do důchodu. Takovéto případy jsou ale obrovskou výjimkou a zaberou buď neuvěřitelné množství času a nervů, nebo požadují poměrně velkou počáteční investici. Tak jako tak platí, že získat referrala je zkrátka to nejlepší, co Vás mohlo potkat. Nicméně nic není tak jednoduché. Referralové se dělí na dvě základní skupiny: Direct referral a Rented referral.

 

Direct referral

 

Direct referrala získáte tak, že na stránce, kde se snažíte nějaké peníze vydělat, najdete odkaz, který pošlete svým známým, kamarádům, přátelům... Ti pokud na něj kilknou, zaregistrují se a také budou klikat, Vám automaticky zvyšují Váš výdělek. Výhoda je, že u těchto referralů máte většinou nějaký kontakt. Vidíte jejich přezdívku, můžete jim napsat zprávu typu: Hele, zrovna se objevily nové reklamy, tak nezapomeň klikat. Zkrátka tento typ referrala je ten nejlepší možný, ale také se hůře shání.

 

Rented referral

 

Nemáte dostatek známých, nebo narážíte jen na odpovědi typu: Stejně nebudou platit. Nevyplatí se to... A tudíž nemůžete sehnat žádné referraly, kteří by Vám násobili příjem? "Žádný" problém - máme tu rented referraly. Rented = pronanajaté - to je ten důvod, proč slovo žádný je v uvozovkách. Všechny klikačky nabízejí možnost, si za peníze pronajmout náhodné členy jejich webu, kteří pak budou klikat pro Vás. Ty lepší weby pak nabízejí možnost si tyto referraly pronajmout i za Vámi naklikané peníze = nemusíte nic posílat ze svého bankovního konta, jen peníze nevyberete, ale investujete do rented referralů. Doba, na kterou si referrala pronajímáte bývá většinou jeden měsíc.

U rented referralů se ale skrývá nemalé riziko neaktivity. Protože web Vám přiřadí naprosto náhodné lidi, může se stát (a vsaďte se že se to stane), že Váš rented referral za celý měsíc neklikne ani jednou. I pro tyhle případy ale existují řešení, která Vás ovšem budou opět něco stát.

Zkrátka při pronajímání referralů je dobré si nejdříve spočítat, zda se opravdu vyplatí. Jak na to se dozvíte v sekci Jak vydělat?

Zpět